Oświetlenie – czyli, kolejny tekścik pochodzący z wnętrza cyklu „rzeka” nadchodzi”!

Gdy słyszymy słowo „słoneczko” pierwsza rzecz co automatycznie przychodzi nam do główki, to określenie „ciepło”, następnym dopiero bywa słowo „światełko”, chociaż to konkretne słówko bywa bardziej adekwatne, albowiem niezależnie od pory roczku, słońce światło daje Zawsze, w czasie gdy ciepełko niekoniecznie.

mysz

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Od zarania dziejów ludzie próbowali pozyskać „potęgę”, jaką bywa światło i ostatecznie wynaleźli elektryczność, oraz żarówkę, która dała naszym osobom możność panowania nad tym konkretnym „żywiołem”. w obecnej chwili światełko jest dostępne dla każdziutkiego, i to na jego temat i formach jego „przekazania” po opowiadamy wewnątrz dzisiejszym felietonie…

Światło, czy też raczej oświetlenie, jest naszym dzisiejszym tematem oraz równocześnie myślą przewodnią. Jak napomknęliśmy powyżej, skupimy się dzisiaj na formach przekazania oświetlenia, którym są nie wątpiąc w to lampki wewnętrzne, takiego typu jak dla przykładu: lampy podłogowe i wiszące, lampki na stolik, wszelakiego rodzaju żyrandole, kinkiety, a także wszelakiego rodzaju oświetlenie zewnętrzne, typu na przykład: lampy wraz z czujnikiem ruchu, lampy na pilota, czy takie, które to przypominają lampy w „starym stylu” – a więc, te które to dla przykładu bywają jak na dworcach, albo dawnych, starych uliczkach.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy post, bez wahania zobacz jeszcze inne warte zerknięcia (https://systemy-pasywne.pl/klimatyzacja/) materiały – na pewno też Cię zaintrygują!

Warto pamiętać, że każdego typu oświetlenie (a raczej jego obudowa) wewnątrz obecnych czasach ma określony rodzaj żarówki, a raczej wejścia (nazywanego gwintem), do którego to nie nadaje się każda żarówka.

Trzeba jednak wiedzieć, że obecnie króluje oświetlenie typu LED, które to, chociaż troszkę bardziej drogie niż żarówki starego rodzaju, bywa równocześnie dużo oszczędniejsze oraz wystarczy na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation