Czym się powinny charakteryzować telefony używane do pracy w trudnych warunkach.

Obecnie oferowane telefony i smartfony co prawda cechują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, lecz są urządzeniami dość delikatnymi.

lampy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w przypadku niektórych modeli firmy się chwalą, że będą odporne na wodę czy pył, lecz to najczęściej jest tylko reklama, a w razie jakiś problemów gwarancja nie obowiązuje.

Jeśli stworzony tu wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link referencyjny (https://www.serwiskluczy.pl/), gdzie jest dużo treści.

Na przykład tak jest w przypadku nowego promowanego smartfona jednej z firm, w spotach reklamowych każdy może usłyszeć że jest to telefon wodoodporny, ale przy zalaniu urządzenie naprawione nie będzie. Następną bolączką współczesnych smartfonów jest duża podatność na mechaniczne uszkodzenia, upadek nawet z kilkunastu centymetrów niejednokrotnie może się zakończyć pękniętą szybką i koniecznością jej wymiany na nową.

Na rynku można na szczęście trafić na urządzenia, które służą do specjalnych zadań, i w takim celu je też zaprojektowano. Tego typu telefon do pracy musi być odporny na sporo niesprzyjających warunków, jakie będą go spotykać, to znaczy wodę, kurz czy upadek z większej wysokości. Już samo spojrzenie na takie urządzenia daje gwarancję co do ich zastosowania – mają one solidne, wzmocnione obudowy, często dwukrotnie grubsze niż zwykłe modele. Dodatkowo mają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także szczelnie zamykane wszystkie wejścia i porty.

Przeważnie specyfikacja tego typu telefonów jakaś nadzwyczajna nie będzie, ale też nie tego będzie się od nich oczekiwać, z podstawowymi programami bez żadnego problemu powinny sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation