Rozwój technologii to szansa czy zagrożenie? Jak podejść racjonalnie i bez uprzedzeń do tego zagadnienia?

Z każdym rokiem jesteśmy na innym etapie w wielu kwestiach. Odnosi się to do spraw prywatnych czy zawodowych, lecz również naszej roli w społeczeństwie. Nie powinno to dziwić, ponieważ aktualnie żyjemy w mało pewnych czasach, w jakich nie możemy być pewni wielu kwestii. Całe szczęście zawsze, kiedy jest trudno to nie w każdym wymiarze. Tak możemy powiedzieć o współczesnych, niepewnych czasach, jakie jakby na przekór zapewniają wiele możliwości.

Desktop

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

O czym mowa? Przede wszystkim o rozwoju technologii. Po prostu spójrzmy, jak dużo możliwości nam oferuje. To iż możemy korzystać z sieci internetowej i załatwiać sporo spraw nie wychodząc nawet z domu, to tylko wierzchołek góry lodowej. Ta odmiana jest po prostu systemowa, gdyż odmieniło się nasze podejście do wielu innych dziedzin życia. Każdy kto pamięta długie kolejki w Urzędzie Skarbowym może aktualnie odetchnąć z ulgą, bo wiele tego typu spraw załatwimy przez internet – . Dobrym przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, ale nie tylko.

Tak się jednocześnie składa, iż w największej ilości przypadków odczuwamy ulgę, gdy możemy prościej załatwić problemy typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc wielkim ułatwieniem. Właściwie to wszystko jest zależne od zaawansowanej technologii, ponieważ jak nie spojrzeć na określone zjawisko to od razu mamy odniesienie do najbardziej nowatorskich osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest jak dawniej, ale to w rzeczywistości błędne myślenie. Kiedyś mieliśmy paru znajomych, bo ciężko było utrzymać kontakt z większą ilością osób, a obecnie? Obecnie mamy wielu znajomych, choć niektórych nawet dobrze nie znamy. Stąd też jest wielu wrogów takich relacji twierdząc, że nie są one prawdziwe.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, ale przecież nie z każdym jesteśmy w stanie się zaprzyjaźnić. Dalej jesteśmy w stanie mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej znajomych, to bardziej znaczne możliwości w zakresie pomocy. Dawniej to reklama przekonywała nas nas do kupna czegoś, dzisiaj spytamy o zdanie znajomych i to działa, bo rekomendacje mają niezwykłą moc. Dostrzegają to firmy, które lokują coraz większe finanse w promocję w mediach społecznościowych.

Przestudiuj więcej szczegółów w witrynie (https://www.workservice.pl/praca/call-center/poznan/) – one rzucą zupełnie nowe światło na rozpatrywaną w znajdującym się tu poście. Po prostu kliknij ten odnośnik!

Z drugiej strony, rozwój technologii owszem, ale istnieje też inny kłopot.

Masz chęć przeczytać kolejne obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://www.sklep.doko.pl/pl/c/Lampy/564), która z całą pewnością zawiera cenne dane!

Jak być na czasie? To kwestia na inny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation