Właściwe oświetlenie mieszkania to już połowa sukcesu. Co zrobić, by jak najlepiej wykorzystać oświetlenie?

Właściwie oświetlone mieszkanie zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie jego mieszkańców. W takim sensie należy pamiętać o funkcjonalności, lecz również o spójnym, całościowym efekcie, który można osiągnąć dzięki różnorodnym typom lamp.

Pamiętajmy więc o każdym pomieszczeniu i o tym, jakie mamy możliwości. Nie ograniczajmy się do schematów. Co powiesz na kinkiety w salonie, plafon do łazienki czy lampy z kryształami? A może coś odmiennego?

Światło jest niezbędne do życia, każdy z nas to wie. Samo światło w mieszkaniu jednakże nie spełni swojej najistotniejsze roli, nie da nam tak wiele radości, ile może, jeśli nasze oświetlenie będzie niezbyt przemyślane. Miejmy na uwadze, że od blasku lampy często zależy nasze najlepsze samopoczucie. Niestety, jesień i zima to smutne okresy, jak słońca jest niewystarczająco. Dobrze by było, żeby mieć tego światła pod dostatkiem, choćby sztucznego. Kiedy wybieramy lampy trzeba brać pod uwagę tak naprawdę nasze upodobania, a szczególnie nasz tryb życia. Jedne osoby wybiorą miejsca bardziej oświetlone, drudzy wolą półmrok, jeszcze inni subtelne światło bijące od małej lampki.

W tym senie właśnie innego światła będą chcieć osoby, które spędzają sporo czasu przy biurku, innego rodzaju zaś osoby, które dużo leniuchują. Z drugiej strony miejmy na uwadze, że światło jest elementem dekoracyjnym.

Plafon zamiast żyrandola - sposób na nowoczesny sufit

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Jest niezwykle ważne w kreowaniu przestrzeni, podkreśla zalety wnętrza, potrafi ożywić kolory, a nawet może powiększyć optycznie pomieszczenia. Z tego też powodu, w mieszkaniu istotna jest harmonia, tak więc niezbędne są różne rodzaje światła. Wiadomo, iż niezbędne jest oświetlenie ogólne. Jednocześnie, górna lampa to nie wszystko, pokój dzienny musi mieć też dodatkowe punkty świetlne.

Opracowane przez nas treści zainteresowały Cię tak bardzo, że czujesz chęć na następne. Zapraszamy więc do świeżej strony – po prostu kliknij ten link.

Z jednej bowiem strony jasne światło pomaga w koncentracji i pracy, natomiast przyciemnione sprawia, że jesteśmy w stanie odpoczywać. Dlatego także nie skupiajmy się na jedynym źródle światła, bo błyskawicznie się nim znudzimy. Zobacz też

Jedynie kilka punktów, z jakich będzie pochodzić światło gwarantuje, iż będziemy kiedy chcemy mogli kreować przestrzeń. Gdy będziemy chcieli pracować możemy zapalić główne światło, natomiast na wieczorny relaks wrócimy do światła przyciemnionego. Ta manipulacja oświetleniem to najlepsze rozwiązanie dla każdego mieszkania. To wpływa więc na lepsze funkcjonowanie każdego z domowników, bo może dzięki temu dopasować warunki oświetleniowe tak jak chce, jak w konkretnym momencie jest najkorzystniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation