O jakich zagadnieniach pomyśleć należy w czasie konfigurowania sieci firmowej z serwerem na oprogramowanie.

Przy większej firmie, korzystającej z różnego rodzaju oprogramowania do zarządzania firmą ciężko się obejść bez mocnych serwerów. Maszyny te mogą kosztować znacznie więcej, niż tradycyjne laptopy czy komputery, ale też dużo więcej się od nich oczekuje.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie takie serwery instaluje się w dedykowanych szafach, czasami nawet z osobnym układem chłodzącym. Ponieważ takim maszyną trzeba będzie cały czas zarządzać, to należy pomyśleć o tym, aby podpiąć do niego jakiś monitor, przykładowo świetnie będzie się sprawdzać seria syncmaster firmy Samsung. Ponieważ na serwerach przechowuje się niezwykle istotne dane, to ogromnie ważna jest sprawa archiwizacji danych.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link maszyny sitodrukowe i raduj się zawartymi tam nowymi postami. Z pewnością poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na powyższy temat.

Do tego celu można na przykład użyć programy symantec backup exec, dużo więcej przeczytasz na tej stronie pozwalające na zarządzanie backupami w środowiskach Windows.

urządzenia mobilne

Autor: Wawel Service
Ciekawym i coraz popularniejszym wyjściem, które się pojawia w sieciach firmowych, są pamięci synology nas więcej ciekawostek. Są to niezależnie działające dyski twarde, umieszczone w obudowie i dające możliwość podłączenia do sieciowej infrastruktury. Przez takie możliwości konfiguracyjne można sterować uprawnieniami do poszczególnych informacji na takich dyskach, a korzystać z nich będą mogli wszyscy pracownicy z uprawnieniami. Dyski NAS przede wszystkim będą służyć do gromadzenia firmowych danych, do jakich dostęp powinny mieć różne osoby.

Jedną z najbardziej cenionych firm oferujących takie dyski jest synology, urządzenia jej charakteryzują doskonałą jakością i dość atrakcyjnymi cenami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation