Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać fotografa na wesele? Znamy odpowiedź

Ogromnymi krokami nadchodzi ten najbardziej istotny w życiu moment. Od jakiegoś czasu myślisz wyłącznie o nim, odliczasz dni, dopinasz wszystko na ostatni guzik, coś zmieniasz, poprawiasz, załatwiasz. Dzielisz te wszystkie sprawy z ukochaną osobą. On też pędzi, załatwia, organizuje, przejmuje się. Ten okres na pewno wyjątkowo Was do siebie zbliża. A gdy nadejdzie już ten moment, najradośniejszy w życiu, będziesz chciała mieć pamiątkę, która pozwoli zachować wspomnienia przez resztę Twojego życia. Sprawi to rozsądnie wybrany fotograf ślubny.

Fotograf ślubny

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób rozpocząć szukanie? Przeglądnij galerie na stronach prezentujących osiągnięcia czołowych światowych artystów. Przypatrz się ich pracom. Pomyśl, jakie szczegóły Ci się podobają: pozy, gra światła o cieni, uchwycone emocje. W w zauważalnej współcześnie na każdym kroku erze cyfryzacji – niezwykle prosto jest korzystać z różnych filtrów, jednak dobry fotograf ślubny ma zazwyczaj wypracowany własny styl.
Kiedy sprecyzujesz sobie swoje oczekiwania, za pomocą wyszukiwarki internetowej, znajdź ofertę fotografików w Twojej okolicy. Przede wszystkim spokojnie przejrzyj galerię każdego z nich – odrzuć tych, którzy od razu nie porwali Twojego serca. Kolejno oceń portfolio pozostałych. Szczególnie przypatrz się fotkom z kaplicy: czy są dostatecznie doświetlone oraz czy fotografik uchwycił ulotne nastroje. Zdjęcia powinny przenosić emocje.

W sieci jest dużo niezwykle interesujących informacji – jeśli chcesz poznać kolejny – sprawdź na portalu a nie pożałujesz!

Kolejną sprawą, na którą powinnaś zwrócić uwagę, jest niepowtarzalność. Sprawdź czy w portfolio nie znajduje się przypadkiem tylko kilku modeli. Ilość par sugeruje nam poniekąd staż w wykonywaniu zawodu fotografa. I na sam koniec – czy wszystkie z prezentowanych par nie są przypadkiem we wcześniej przygotowanych, podobnych pozach, a zdjęcia zalatują sztucznością.

zdjęcie ślubne

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy odrzucisz już nie mających trafiającej w Twoje serce oferty fotografów i zostanie ich, załóżmy, kilkunastu, przeszukaj fora internetowe i serwisy z opiniami.
Ostatnia rzecz, którą musisz zrobić, to spotkać się z potencjalnymi fotografami i ustalić warunki współpracy – a ostatecznie zdecydować się na jednego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation