Kupujemy słuchawki wielu producentów – które warto wybrać?

Porównując tanie egzemplarze słuchawek z takimi, jakie kosztują ponad pięćset złotych wiele osób zadaje sobie pytanie, czym będą się one różnić między sobą. Czy rzeczywiście różnica w jakości wykonania i dźwięku jest tak duża, jak różnica w kosztach zakupu?

Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu wziąć Słuchawki Ministry of Sound MOS 004 (EX106-W). Kosztują one w okolicach 100 zł i jak na swoją cenę przedstawiają całkiem przyzwoite parametry. Są porządnie wykonane, posiadają wystarczające pasmo częstotliwości i dobrą moc.

Na uszach trzyma się je w miarę wygodnie i nawet długotrwałe używanie nie będzie powodować żadnych ucisków i odgnieceń. Lecz jak przyglądnie się parametrom technicznym i sprawdzi to z droższymi modelami, takimi jak na przykład Słuchawki Philips SHL5905BK (SHL5905BK/10), to można zauważyć parę istotnych różnic. W droższych modelach głośniki wykonane są z neodymu, który ma dużo lepsze parametry niż zwykłe zestawy magnesów. Lepszy jest również materiał zastosowany na membranę, a korpus, pałąk i nauszniki także wyglądają dużo lepiej niż w słuchawkach najtańszych. Może się wydawać że są to drobne i mniej ważne rzeczy, lecz w wszystkie razem powodują, że droższe słuchawki brzmią znacznie ładniej, i to tłumaczy ich wyższą cenę.

A jak będzie wyglądać sytuacja w modelach prezentujących najwyższą półkę, czy tu także będzie widoczna różnica? Osoby, które miały okazję założyć takie słuchawki na uszy na pewno potwierdzą, że tak. Potwierdzą to także podawane parametry i zastosowane do wykonania materiały. Słuchawki Beats by Dr.Dre posiadają zaprojektowaną specjalnie obudowę zwiększającą dynamikę muzyki w określonym paśmie słyszalności, wykorzystano w nich także części z tytanu, dające muzykę wolną od wszelkich zniekształceń. Podczas projektowania tych słuchawek przeprowadzano szereg testów, dzięki czemu finalny produkt dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach i potrafi zachwycić poziomem muzyki, którą odtwarza. Również drugi model tej firmy, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre jest wart wszelkich pieniędzy, w nim także wykorzystano podzespoły najwyższej jakościowo i wiele technologicznych nowinek, co oczywiście przekłada się na wykonanie i końcowe parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation