Jak rozplanować skuteczną i atrakcyjną witrynę sklepu internetowego?

Planowanie i projektowanie witryn internetowych nie jest łatwą czynnością. Przede wszystkim powinno się śledzić najnowsze trendy w projektowaniu, tak by tworzona strona była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najważniejszym kryterium powinno być za każdym razem zadowolenie odbiorcy.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc elementy będące na stronie powinny być w jak największym stopniu podporządkowane komfortowi odbiorcy. Podczas planowania stron można popełnić wiele różnych błędów, a każdy błąd może spowodować zmniejszoną liczbę klientów. Ważnym aspektem, choć stosunkowo często niedocenianym, jest poziom czytelności stron. Badania wykazały, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst znajduje się na białym tle. Witryny z rozwiązaniem odwrotnym można spotkać całkiem często, na przykład Odbiorcom tego typu stron szybciej męczy się wzrok podczas czytania.Trzeba unikać zbędnych elementówJeszcze mniej więcej dziesięć lat wcześniej witryny internetowe prezentowały się całkiem inaczej niż aktualnie. W pierwszej kolejności panowała moda na umieszczanie tam elementów które miały podwyższyć atrakcyjność strony, które to elementy jednak w rezultacie obniżały czytelność strony. Były to rozmaite animacje i pozostałe ruszające się elementy, jak również dźwięki odtwarzające się na stronie po wejściu. Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

wstawienie odtwarzacza na stronę, dzięki czemu klient może odtworzyć dźwięki tylko wówczas, gdy chce. Takie rozwiązanie zastosowano na stronie O wspomnianych sklepach można poczytać na tej stronie www: sklep na ceneo.

Dobre rozwiązanie w zakresie projektowania
Na dzień dzisiejszy znaleźć można wiele stron sklepów, które spełniają pozytywne warunki. Na przykład najczęściej apteki internetowe posiadają niezwykle wygodne i czytelne witryny; przykładem jest Na takich stronach klient może się poruszać z łatwością, dzięki czemu kupowanie jest szybsze i przyjemniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest też wykorzystanie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie przykładowo są to elementy w kolorze zielonym, lecz brak pozostałych kolorów nie powoduje zmniejszenia czytelności całej witryny. Cała kolorystyka strony nawiązuje z kolei do logo sklepu, co jest nagminnie stosowane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony internetowej: opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation