Nowatorskie prowadzenie obsługi księgowej i sprzedażowej w firmie przy pomocy narzędzi internetowych

Dzięki możliwościom internetu prowadzenie firmy nigdy jeszcze nie było tak łatwe. Wielu ludzi jest takiego zdania i nie jest są to jedynie odosobnione opinie, bo faktycznie internet daje dzisiaj bardzo duże możliwości jeśli chodzi o narzędzia do wsparcia przy prowadzeniu firmy.

Prowadząc sprzedaż czy wykonując usługi końcowym etapem jest wystawienie faktury, a następnie w wyznaczonym czasie rozliczenie księgowe i zapłacenie podatków. I do tych właśnie dwóch spraw, czyli wspomagania fakturowania i prowadzenia księgowości można znaleźć bardzo proste w użytkowaniu i tanie programy, udostępnianie przez liczne firmy. W niejednym przypadku program do faktur (link) jest od razu połączony z programem księgowym, więc wprowadzając dokument sprzedaży od razu będzie on dostępny w księdze głównej. W przypadku małych firm, które nie będą chciały wydawać dużych pieniędzy na obsługę księgową takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i co najważniejsze niedrogie – dużo programów jest bowiem darmowych, a w płatnych abonament może być parę razy niższy niż koszt osobnej obsługi księgowej.
Biurko z komputerem
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część takich narzędzi obsługuje jednak tylko jeden z obszarów, to znaczy albo fakturowanie albo księgowość. Jak twierdzą przedsiębiorcy, a tego typu osób ciągle przybywa, faktury online (więcej) bardzo się sprawdzają w czasie codziennej pracy. Jeśli firma wystawia kilka czy kilkanaście dokumentów sprzedaży na miesiąc, to faktycznie tego typu rozwiązanie będzie praktyczne i wygodne. Serwisy które umożliwiają wystawienie online faktury funkcjonują całą dobę, bez żadnych przestojów oraz przerw, i w każdym momencie można się do nich zalogować z każdego komputera podłączonego do sieci internetowej.

Nie ma też problemów z bezpieczeństwem informacji – są one bardzo dobrze zabezpieczone przed różnymi przypadkami. Przy normalnym wystawianiu dokumentów na komputerze firmowym wielokrotnie się okazywało, że sprzęt ulegał awarii i przedsiębiorca tracił wszystko, co na nim było. Ogromną zaletą fakturowania internetowego (www) jest także prostota i wygoda obsługi – tego typu programy są bardzo intuicyjne i nie trzeba uczyć się ich zbyt długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation