Zeznanie podatkowe za 2014 rok, korzystna ulga prorodzinna popierająca rodziców z trojką i więcej dziećmi.

W tym roku podatkowym upusty podatkowe są nieco inne aniżeli w roku ubiegłym. Najkorzystniejsza zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy mają na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. Zastrzeżeniem zwrócenia nadpłaconego podatku jest wynagrodzenie od którego odprowadzane są składki i podatki przynajmniej jednego z rodziców.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to stymulować wsparcie tych rodzin, w których zatrudnienie, a nie zasiłek, jest jedyną możliwością funkcjonowania. Poprawka w w polityce prorodzinnej to następny ważny element koncepcji sprzyjającej rozwojowi rodziny, po wydłużeniu urlopu rodzicielskiego, rozszerzeniu dostępności placówek opiekujących się dziećmi powyżej 3 lat i zmniejszeniu opłat za nie oraz poszerzeniu oferty w liczbie placówek opiekujących się dziećmi do lat 3 (artykuł).

Długofalowym zamierzeniem polityki państwa jest bowiem poprawienie się sytuacji przyrostu naturalnego w kraju. W obecnej sytuacji niżu demograficznego, taktyka państwa powinna zachęcać do posiadania dzieci. Najskuteczniejszym elementem ekonomicznym oddziałującym na chęć zwiększenia liczby dzieci jest wspomożenie rodzin przy postanowieniu właśnie o trzecim dziecku. Nowe normy prawne (Poszukujesz porady prawnika? Polecam: adwokat prawo karne Warszawa KN Adwokaci) mają również walczyć z szarą strefą i upowszechniać legalne zatrudnienie, ponieważ osoby

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

pracujące bez żadnej umowy o pracę nie uzyskają zwrotu podatku i nie mają dostępu do ubezpieczeń społecznych.

Dodatkowo bonifikata prorodzinna, będzie najbardziej korzystna dla osób mało zarabiających. Obecnie, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwoje dzieci wykorzystał całkowity należny zwrot podatku, musi uzyskać roczny przychód w wysokości 15 445 zł. Z kolei w sytuacji dwojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Innym zyskiem ma być szybsze otrzymanie zwrotu podatku dla tzw. dużych rodzin (dodatkowe dane). Na odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi, osoby korzystające z ulgi, będą czekać tylko do 30 dni, od czasu rozliczenia z urzędem skarbowym , a nie 3 miesiące, jak dotychczas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation