Niejeden laptop musi mieć legalne oprogramowanie oraz system antywirusowy

Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że w biurach każdy komputer musi posiadać tylko oryginalne oraz legalnie nabyte programy. Nie ma innej opcji.
Kiedyś masa osób posiadało nieoryginalne systemy.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
Twitter

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: LORUS
Źródło: LORUS
Były one po prostu kopiowane. Jednakże było to w dzikich latach początku kapITalizmu. W dzisiejszych czasach nikomu już to raczej nie przychodzi do głowy. Oprócz tego, że jest to najnormalniej w świecie nielegalne, to przynosi też wstyd osobie, która ma takiego rodzaju system. Możemy także mieć kłopoty z polskim prawem, jeżeli na takim procederze złapie nas policja. Najczęściej sprawdzane są przedsiębiorstwa, ponieważ one zwykle posiadają dość dużą ilość laptopów. Wówczas każdy firmowy laptop musi mieć legalne systemy antywirusowe i operacyjne. Na szczęście przy zamawianiu nowego komputera większość posiada już zainstalowany legalny system. To świetne rozwiązanie, ponieważ nie musimy go w takim przypadku kupować oraz instalować. Nie trzeba nawet o tym pamiętać. Zarówno system operacyjny, ale i antywirusowy musimy raz na jakiś czas aktualizować. One same poinformują nas o tym, kiedy będzie to wymagane, zatem nie musimy sobie tego nigdzie zapisywać. Aktualizacje są bardzo ważne, gdyż wówczas komputer może prawidłowo funkcjonować. To samo tyczy się programów antywirusowych. Aby mogły skutecznie niszczyć wirusy, muszą się udoskonalać.

Z tego powodu co jakiś czas aktualizacja jest po prostu potrzebna. System operacyjny możemy mieć różny. Wszystko zależy od tego, na czym się nam dobrze pracuje. Ważny jest interface i intuicyjność różnych ikonek, aby laptop nas nie irytował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation