Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które bywają używane w pracy

W naszym kraju jest taką ustawę, że każdy komputer, który bywa wykorzystywany w biurach, powinien mieć legalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona została policja, kiedy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na nielegalnym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród obywateli, a sami nie świecili zbytnio przykładem. Dziś tego typu działania wydają się być już stosunkowo rzadkie. Wszystkie spółki są świadome tego, że komputery, które są w budynku i używane są przez PRacowników, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale też legalny system roll up 85×200 antywirusowy. To szalenie ważne. Musimy przechowywać na to fakturę i w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeżeli bierzemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna można zapytać o rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, żeby przeprowadzić kurs z ich systemu. Będzie to na pewno bardzo przydatne, gdyż badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które zapewnia dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego rodzaju szkolenie może być również wykonane online.

Taka forma jest współcześnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, pamiętajmy o tym, że powinniśmy otrzymać również gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation