Kilka porad odnośnie bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby dobrze funkcjonowały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu płynami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy sieci. Dzięki niniejszym poradom można zdobyć następny stopień wtajemniczenia, gdyż mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeżeli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń należy wpisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną pokazane wszelkie bieżące istniejące połączenia wraz z ich statusem.
Przedstawiony będzie także docelowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być wykorzystane, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Będą wymienione nazwy docelowych hostów i programów, z których połączenie jest zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia zasad w pliku registary.pol, lecz należy niezwykle uważnie się z nim obchodzić.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko sprawdź link (https://odlaikadoautomatyka.pl/) a poznasz o wiele większą ilość informacji, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Nawet jeżeli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasami na własną rękę skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.

Osobom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać opcję „Właściwości”, zaś następnie na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono opcję „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy certyfikat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation