Jak dużo mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście dużo. Ich średnia wypłata może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od jakich uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 zł brutto, zaś taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo – najbardziej opłacalne są Spring (15 tysięcy złotych) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle atrakcyjną alternatywą od dużej ilości lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę i nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Pensje brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok.

Prezentowany pełny wpis (http://www.kieta.pl/kategoria-produktu/akcesoria/inne/bagazniki/) zawiera dane, które omawiają dany temat, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

10000 złotych.

Programista zarabia odmienne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od poziomu komplikacji. W obu wypadkach odmienność wynosi parę tys. złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie utrzymuje się ogólne przekonanie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W trakcie tego typu bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation