Teraz ludzie używają telefonów komórkowych — nie znaczy to jednak, że stacjonarne odeszły już w zapomnienie

Jeszcze 40 lat temu niejeden Polak marzył o tym, aby w jego domu podpięto telefon. Za czasów PRL-u musieliśmy czekać na to latami.
Polacy, którzy pamiętają Polskę lat 70.

lampa

Autor: Lee Russell
Źródło: http://www.flickr.com
oraz 80., pewnie mogą stwierdzić, że nie każdy posiadał w domu telefon. Należało zapisywać się na liście i latami na nie czekać. Potem (po upadku socjalizmu) mieli je już wszyscy. Dzisiaj najczęściej spotykane są bywają telefony komórkowe.

Poszukujesz może innych tego typu pomysłów związanych z przedstawianym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tutaj i zobacz więcej w serwisie (http://chemiana100procent.pl/kategoria/kursy-z-chemii/)!

Pomimo tego w błędzie byłby ten, kto sądziłby, że telefony stacjonarne odeszły w zapomnienie. Do teraz używa ich sporo spółek i starszych ludzi. W spółkach są one po prostu niezbędne. Aparat znajduje się na każdym biurku. Wówczas da się bez problemów dzwonić wewnątrz firmy i załatwiać różne kwestie z pozostałymi działami bez wstawania od biurka. Mamy możliwość, by też dzwonić w kraju, jak i za granicę. Dzięki korzystnym umowom z dostarczycielem przedsiębiorstwa zwykle mają znaczne zniżki na tego typu połączenia. W szczególności, jeżeli są to przedsiębiorstwa handlowe, które kontaktują się z innymi spółkami na całym świecie. Wówczas abonament płacony jest nie od poszczególnego aparatu, a od całej firmy. I oczywiście na totalnie odmiennych zasadach aniżeli zwykły klient.

Jednak w czasach, gdy coraz częściej mówi się o tym, że różne organizacje śLEDzą nasze poczynania, słowa oraz wydatki, wyłącznie dlatego, że mogą inwigilować nasz telefon komórkowy, to warto zastanowić się, czy powrót do tradycyjnego aparatu nie byłby najlepszym pomysłem. Dzisiaj moda na pięknie wykonane telefony powraca. W szczególności te oldschoolowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation