Jaką lampę UV do utwardzenia lakierów dobrze jest kupić?

Jeżeli chcesz zacząć wykonywać manicure hybrydowy w mieszkaniu lub uważasz, że już czas na zamianę swego sprzętu na nowszy, to z pewnością będziesz postawiona przed wyBorem odpowiedniej lampy utwardzającej hybrydę.
Zanim jednak podejmiesz decyzję, głęboko się namyśl.

instalacje teletechniczne
komputer - odbicie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się bowiem, że jest to niezwykle ważne oraz nie wystarczy, aby lampa zwyczajnie utwardziła lakier. Przeczytaj niniejszy tekst, gdyż z niego dowiesz się, na co trzeba zwracać uwagę w czasie nabywania lampy. Lampa UV, kiedyś najczęściej kupowana, to bardzo prosta, najtańsza i w najwyższym stopniu fundamentalna lampa. Utwardza ona żele i lakiery hybrydowe. Posiadają przeróżne moce naświetlenia: 9W, 21W oraz 36W. Lampy 9W lepiej jest nie kupować, gdyż jej moc jest zbyt słaba. Lakiery mogłyby utwardzać się w zbyt małym stopniu, a więc rozpoczynają się marszczyć oraz schodzić z paznokci. Jeżeli już decydujesz się na lampę ultrafioletową, to wybierz moc 36W, ponieważ dobrze utwardzają one lakiery hybrydowe podczas zaledwie 2 minut. Niektóre mniej widoczne albo bardziej napigmentowane kolory, dla przykładu biały albo czarny, najczęściej wymagają dwa razy dłuższego czasu utwardzenia.
Nie należałoby więc kupować takiego typu lamp za więcej niż 40 złotych, gdyż niczym się nie różnią one od tych najbardziej tanich. Trzeba pamiętać o tym, że najistotniejsza jest moc lampy. Wybierając lampę ultrafioletową trzeba również pamiętać o cyklicznej wymianie żarówek. To, że lampa świeci, to wcale nie oznacza, że żarówki są dobre. Jeżeli na którejś z nich pojawi się czarny nalot, będzie to znaczyć, że czas już wymienić żarówki.

Intrygują Cię przedstawiane tu sprawy? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten link – znajdziesz tu ważne informacje (http://e-vemco.pl/informacje-o-sklepie-vemco,17), które także Cię zaciekawią!

Stosowanie lampy ze zużytymi żarówkami mogłoby mieć bardzo poważne skutki.

Do utwardzenia lakieru może być również użyta lampa LED. To kolejny typ lampy, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Kiedyś były one bardzo drogie, ale aktualnie w sprzedaży są do nabycia już za kilkadziesiąt zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation