Dlaczego informatyk to jeden z najciekawszych zawodów na świecie?

Który zawód można by uznać za wprost idealny – jak dużo osób, tyle opinii. Przyczynia się do tego naprawdę wiele kwestii i cała sprawa nie sprowadza się jedynie do kwestii finansowych.
Można jednak wskazywać na zawody, które w danym obszarze albo w danym czasie mogłyby cieszyć się szczególnymi względami oraz można również wiele uzyskać poświęcając im swój czas.

W Europie, (choć to bardziej szerokie zjawisko) wciąż rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny informatycznej. Gdy już się wejdzie do takiego biznesu, pracownik musi być zadowolony. Informatyk to od jakiegoś czasu słowo-klucz na ogólnie pojętym rynku pracy. Już od kilku miesięcy wiadomo było, że fachowców z takiej branży brakuje w Europie i w Polsce. Nasz kraj potrzebuje ok. 50 000 informatyków, w przypadku Unii Europejskiej chodzi już o miliony osób. Podaż nie nadąża po prostu za popytem. Niektórzy z fachowców opuszczają Europę i wyjeżdża do USA lub do Azji, część otwiera własne firmy oraz samodzielnie szuka pracowników.

sklep z upominkami

Autor: André Carrotflower
Źródło: http://www.flickr.com
Takich braków nie można niestety uzupełnić w krótkim okresie czasu, ponieważ wyszkolenie fachowców zajmuje nawet kilka lat. Dlatego też przydałoby się jakiekolwiek doświadczenie. Wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę, która zapytała 10 tysięcy członków personelu w kilku państwach europejskich pokazują, że informatyk jest zawodem prawie idealnym.

To ludzie powiązani z nowymi technikami są w najwyższym stopniu zadowoleni ze swej pracy, ponieważ daje im ona zadowolenie oraz szczęście. Profesja ta zapewnia także właściwy balans pomiędzy życiem zawodowym a życiem osobistym. Zezwala zwyczajnie się spełniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation