Elektroniczne rozliczenie PIT? To rozwiązanie, które ma wiele atutów

Jednym z obowiązków każdego podatnika jest roczne zeznanie podatkowe. Do ostatniego dnia kwietnia trzeba złożyć w swoim urzędzie poprawnie wypełnioną deklarację. Od pewnego czasu można to także zrobić poprzez drogę elektroniczną, co jest coraz powszechniejszym wyjściem wśród osób do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.

rozliczenie pitu

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś korzysta już z niego sporo osób, ponieważ jedynym wymogiem jest posiadanie internetu. Należy zajrzeć na serwis internetowy Ministerstwa Finansów, po czym odnaleźć specjalnie zamieszczony wniosek. Można też wykorzystać zamieszczoną na portalu aplikację albo ściągnąć jeden z powszechnie dostępnych programów do rozliczania. Każda opcja jest tak samo dobra, zatem musisz sam zadecydować, która będzie dla ciebie najwygodniejsza.

Jednym z głównych plusów elektronicznego rozliczania jest łatwy sposób obsługi – . Nie trzeba do tego żadnych zdolności, poza dokładnym czytaniem zamieszczonych w programie bądź w serwisie wskazówek. Trzeba uzupełniać puste rubryki, a obliczenia wykonają się automatycznie. Aplikacja pamięta informacje, więc nie musimy ich wpisywać później w wypełnianych wnioskach.

pit

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Po ich wypełnieniu dostaniemy numer, jaki podajemy w stosownym miejscu, aby dostać urzędowe poświadczenie odbioru. To nasz dowód, iż zeznanie zostało dostarczane w terminie, gdyż przekroczenie określonego dnia powoduje nałożenie finansowych kar na podatnika, jakich lepiej jest uniknąć. Decydując się na elektroniczne rozliczenie PIT należy tylko pamiętać, że za pierwszym razem musimy indywidualnie wybrać się do urzędu, by wypełnić formularz, który uprawnia nas do podpisywania deklaracji rocznych w imieniu męża albo żony. Będzie to tylko jednorazowa wizyta, toteż dobrze jest załatwić to przy okazji, gdy znajdziemy się nieopodal urzędu. Dotyczy to rzecz jasna osób po ślubie, o czym powyżej wspomniano.

Elektroniczne rozliczenie PIT to niezwykle wygodne wyjście, nad jakim dobrze jest się zastanowić, o ile chcemy sprawnie oraz bez trudu składać zeznania podatkowe – zobacz całość w naszym serwisie.

Czy zamieszczony tu tekst wydaje Ci się intrygujący? Chcesz obejrzeć dużo informacji na ten temat? Więc idź tu przetargi wadium i przeczytaj nowy wątek.

W przypadku wątpliwości można udać się do biura podatkowego lub skontaktować się ze znajomym księgowym, aby naświetlił nam kwestie, które nie są dla nas całkiem zrozumiałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation