Podstawowe informacje na temat budowy ekranów typu LED, sposobie ich funkcjonowania i przykładowych zastosowaniach.

Wybierając się na imprezę sportową lub koncert spora ilość kibiców miało problem, że siadając w odległych rzędach niedużo mogło zobaczyć. Z pomocą dzisiaj mogą przyjść nowoczesne technologie wyświetlania obrazów, a należą do nich przykładowo panele LED. Ta właśnie technologia od jakiegoś czasu jest ogromnie popularna, wynika to z faktu, że ceny tych urządzeń mocno spadły, stając się tym samym dostępne dla znacznie większej liczby klientów.

Monitor LED od Samsunga

Autor: Partner of Promotion
Źródło: Partner of Promotion
Ekrany LED wykonuje się w bardzo wielu rozmiarach. Mają one budowę panelową, więc bez problemów można je łączyć w duże sekcje, dając tym samym na możliwość na obsługę nawet największych imprez.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa publikacja prezentuje drobiazgowo intrygujące tematy, które okażą się bardzo wciągające.

Panele LED często wykorzystywane są właśnie na największych sportowych czy kulturalnych imprezach, lecz można je również zobaczyć podczas targów, wystaw i konferencji. Bardzo chętnie właściciele różnych obiektów wykorzystują takie ekrany również w celach informacyjnych, na przykład na dworcach czy w sklepach, są one bardzo praktyczne w użytkowaniu i elastyczne jeśli chodzi o wyświetlaną treść.

Jedną z podstawowych zalet paneli LED jest jednolity poziom świecenia bez względu na warunki oświetleniowe (przeczytaj na ten temat). Nie ma znaczenia, czy będzie świecić słońce, czy też panują ciemności – w obu tych przypadkach ekran LED bardzo dobrze spełni swoje zadanie, bo diody nie są wrażliwe na zmiany światła. W ekranach wykorzystuje się wydajne diody, które mają wysoką jasność, dzięki czemu obraz będzie świetnie widoczny nawet z daleka. Ekrany LED, podobnie jak monitory, złożone są punktów zwanych pikselami.

ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com
W skład każdego będą wchodzić trzy kolorowe diody, niebieska, czerwona i zielona, i dzięki zmianie natężenia ich światła dostaje się końcową barwę piksela który widzi odbiorca. Każdym pikselem da się sterować niezależnie, dzięki czemu można przy pomocy ekranów LED wyświetlać barwne, dynamiczne, szybko zmieniające się obrazy, np. . Sterowanie panelami LED jest bardzo proste, w zasadzie wszystko da się wykonać przy pomocy specjalnego oprogramowania na komputerze czy laptopie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation