Dobieramy sprzęt cyfrowy dla aktywnych

Do uwieczniania wyczynów sportowych na desce albo bicyklu, nie wystarczy zwyczajna kamera cyfrowa, która po intensywnym użytkowaniu może całkiem prędko odmówić posłuszeństwa.

W szczególności, jeżeli filmowanie pozostaje w rękach osoby uprawiającej sporty ekstremalne nie zaś postronnej. Stąd też dobór kamery nie powinien być przypadkowy. Należałoby zastanowić się nie wyłącznie jak wytrzymałe powinno być urządzenie, ale także w jakich okolicznościach będzie wykorzystywane.
producent

Autor: yb putro
Źródło: http://www.flickr.com
Na co kierować uwagę w trakcie zakupu? Najistotniejszą rzeczą jeśli chodzi o kamery sportowe jest obudowa. Musi ona być mocna oraz odporna na wstrząsy. Sprawdź np.: . Jednostki, jakie do tego surfują (zatem mają styczność z wodą, powinny dowiedzieć się czy kamera jest wodoszczelna czy ma w zestawie należytą obudowę. Poniektóre z nich umożliwiają zanurzenie z kamerą na głębokość do 100 metrów. Niektórzy producenci zapewniają w komplecie ponadprogramowe obudowy, które sprawdzają się w przeróżnych skrajnych okolicznościach.
Kolejnym istotnym aspektem każdej dobrze zaprojektowanej i przemyślanej obudowy, jest wygoda obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy też bez. W jakiejkolwiek sytuacji kamera powinna umożliwiać łatwy dostęp do najważniejszych przycisków, nawet jeśli narciarz posiada grube rękawice. Na dobór kamery ma ogromny wpływ praktykowana dyscyplina. W ofercie wytwórców możemy napotkać drony DJI Phantom 3, jakie sprawdzą się w trakcie jazdy na rowerze albo kamery na narty, jakie przyczepia się do gogli. To, jaki sport (wypożyczalnia nart białka tatrzańska kotelnica) jest preferowany, determinuje dobór mocowania, a tym samym wariantu kamery.

Podobnie jak w przypadku obudowy, pewne kamery zawierają w komplecie ponadprogramowe uchwyty, dzięki którym można przyczepić sprzęt do wielu punktów np. konstrukcji roweru, plecaka bądź karoserii pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation