Kupujemy domowe kino

Oglądanie filmów może dostarczać wielkich wrażeń – przenikające się z sobą ton i obraz sprawiają, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w samym środku akcji.
Przez lata faktycznie stałych wrażeń dostarczało jedynie kino – przede wszystkim za sprawą wielkich ekranów jak też głośników.

nagrania

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże ten monopol został ostatnimi czasy złamany – współcześnie, dzięki kinu domowemu, na tego rodzaju rezultaty możesz liczyć również oglądając filmy w domu. Wiedza dotycząca komponentów z których składa się kino domowe oraz co oznaczają zawiłe specyfikacje, pomoże w podjęciu decyzji, w jaki sposób przeistoczyć salon w salę kinową. PanoRAMiczny odbiornik telewizyjny w połączeniu z odtwarzaczem DVD i głośniki przestrzennego dźwięku (surround) sprawią, iż w domowym fotelu będzie można czuć się niczym w kinowej sali. Warto przy tym pamiętać, że dobór poszczególnych składników kina domowego jest faktycznie duży, natomiast większe nie za każdym razem znaczy – lepsze.
Zestaw domowego kina z prawdziwego zdarzenia składa się z trzech niezbędnych składników: odtwarzacza DVD, ekranu i nagłośnienia. Zadaniem domowego kina jest dostarczanie efektów analogicznych do kinowych.

Ten wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj ekskluzywne żyrandole do salonu w ten link.

Odtwarzacze DVD w połączeniu z najnowszymi telewizorami będą w stanie wytworzyć obrazy w dużej rozdzielczości, wiernie oddające i kolosalne wybuchy a także najmniejsze z możliwych łez.

Wysokiej próby głośniki dźwięku przestrzennego powodują, że spostrzegając w filmie latający helikopter, prawie będziesz mógł poczuć, jak łopatki rotora tną powietrze ponad twoją głową. Jeżeli składniki kina domowego dobierze się właściwie, wtenczas pokój, w którym zainstalowany będzie taki zestaw, przeistoczy się w prawdziwą salę kinową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation