W jaki sposób odpowiednio zadbać o własny samochód, czyli kilka słów o pielęgnacji czterech kółek

Posiadaczy samochodów można podzielić na 2 kategorie. W skład pierwszej wchodzą pedanci, jacy bywają na myjni kilka razy na tydzień. Drugą grupę natomiast stanowią osoby, które nie przykładajążadnejuwagi do czystości auta. Najlepiej wypracować tzw. złoty środek. Można, a nawet trzeba myć samochód. Nie popadajmy przy tym w skrajność, bo – jak powszechnie wiadomo – „lepsze” jest wrogiem „dobrego”.

biały samochód

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak umyć samochód, by go nie porysować? W pierwszej kolejności odpadają myjnie automatyczna, bo są mało wydajne. Nie dość, że nie są w stanie doczyścić najbrudniejszych części auta, to w dodatku jest spore prawdopodobieństwo, że odrobinki piasku zarysują lakier. Ciekawą możliwością jest w tym wypadku myjnia ręczna. Nie zapominajmy jednak o tym, iż i w tym wypadku powinniśmy przemyśleć plusy oraz minusy. Myjnia (wypróbuj w promocji myjnia bydgoszcz: myjnia bydgoszcz) ręczna, szczególnie, gdy mamy starsze auto, może negatywnie wpływać na stan lakieru. W najbardziej ekstremalnym przypadku skutkiem może stać się odpryskiwanie lakieru. Z tych powodów wiele ludzi decyduje się własnoręczne czyszczenie samochodu. Za pomocą porządnych detergentów nasze auta będą wprost lśniące. Będziemy mieć również pewność, iż nasze auta są w najlepszych rękach i nie spotka nas żadna nieoczekiwana sytuacja – więcej .

Odpowiednie kosmetyki samochodowe to klucz do sukcesu. Podobnie sprawy się mają w przypadku ścierek i innych szmatek. Nie każdy wie, że najlepiej do czyszczenia auta używać ściereczek z mikrofibry. Dlaczego nie powinniśmy używać gąbek? Ponieważ gromadzi się na niej piasek, jaki może porysować lakier. Na naszej liście zakupów muszą się znaleźć środki do czyszczenia aluminium. Są one szczególnie ważne, w przypadku gdy mamy alufelgi. Środki do czyszczenia aluminium sprawią, że felgi będą wyglądały jak nowe. Nie zapominajmy o tym, że kosmetyki samochodowe musimy dobrać z głową. Na pewno przydadzą się nam szampony, środki nabłyszczające, woski oraz powłoki ochronne do lakieru. Poza tym musimy kupić solidne kosmetyki samochodowe do środka samochodu. Mowa tu o pielęgnacji kokpitu a także innych elementów. Samo odkurzanie może okazać się niedostateczne. Jak często należy myć cztery kółka? Częstotliwość może być różna w zależności od konkretnych pór roku. Jesienią i zimą trzeba myć auta nieco częściej.

myjnia

Źródło: http://www.morguefile.com/
Błoto, deszcz a także śnieg źle wpływają na nasze auta. Wiosną i latem sprawa jest o wiele łatwiejsza. Mała ilość opadów , cudowna pogoda i dobre warunki wpływają na to, iż auta pozostają czyste dłużej. Dzięki temu auta możemy czyścić średnio raz na 2 tygodnie. Szczególnie, jeśli posiadamy pojazd w białym albo innym jasnym kolorze. Jeśli nie będziemy dbać należycie o jego czystość, to w każdej chwili możemy się spodziewać kawału żartownisiów, jacy na zabrudzonej masce napiszą: „Eksperyment NASA. Nie myć!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation