Zobacz, jak prosto zrobić krok, który pomoże potrzebującym

Dzisiaj coraz więcej uwagi przeznaczamy na wsparcie innych. Nie jedynie chorym dzieciom, czy seniorom, lecz też organizacjom, które starają się wychowywać sportowców, rozbudzać talenty muzyczne czy umiejętności plastyczne. W naszej ojczyźnie – według najnowszych badań – jest niespełna 8 tysięcy OPP. Każdą można dofinansować.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli główkujesz, co zrobić, aby pomóc, musisz wiedzieć jedno – to proste. Szybka droga – rozliczenie podatku za 2014. od kiedy Polacy mają szansę przekazać część swojego podatku, robią to chętnie. Po pierwsze takie działanie nie kosztuje nic więcej. A także, czyni się piorunująco szybko. Starczy włączyć sprzęt komputerowy, wpisać w wyszukiwarce ‘rozliczenie podatku za 2014’, dobrać z ukazującej się listy link i w niego wejść. Po przeniesieniu na właściwą stronę www, można ściągnąć profesjonalny program, który przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora pomoże wypełnić dokumenty PIT.

Na danej stronie ukaże się rubryka ‘1% fundacje’ (zobacz całość tutaj). To dokładnie w tym miejscu trzeba wstukać dane Organizacji Pożytku Publicznego (KRS i adres), której chcemy przekazać pieniądze W jakim miejscu odnaleźć potrzebne dane? Rzecz oczywista także w Sieci. Istnieje strona ministerstwa, która publikuje długą listę fundacji. Są też specjalne stworzone strony, bazy, gdzie wyszukiwać można choćby przy pomocy wyboru miasta. 1% fundacje są w prawie każdym mieście, zarówno w dużych (w takich jak: Wrocław, Poznań), mniejszych (Zielona Góra, Jelenia Góra), jak i zupełnie małych. Zatem żeby pomóc nie trzeba poszukiwać daleko.

Pit

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
OPP zbierają pieniądze dla dzieci chorych które chorują na różne choroby.adwokat rodzinny WarszawaNajwięcej jest takich, które starają się pomóc cierpiącym na nowotwór. Należy jednak stwierdzić, iż ciężkich chorób jest zdecydowanie więcej i pomóc w leczeniu jest szansa również innym. Fundusze 1% zbierają hospicja czy domy pomocy. Znaczną grupę budują stowarzyszenia, które skupiają się na rozwoju sportowym, muzycznym i tak dalej. Są też takie, które dbają o bezdomne zwierzaki. Reasumując – jest ich mnóstwo. Należy wytypować racjonalnie, zdecydować, czy chce się wesprzeć fundację krajową czy lokalną (ewentualnie konkretną personę), wypełnić druki PIT i przekazać swój 1% podatku dochodowego. Pomoc startuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation