Dlaczego smartfony przejmują rynek? Zobacz nasz artykuł

Jeśli ktoś jest programistą, lecz ogólnie ma spore umiejętności i jeszcze bardziej poważne ambicje zawodowe, z całą pewnością powinien wiedzieć, że wiele jest w dzisiejszych czasach do wykonania w temacie projektowania aplikacji mobilnych. Jeśli w rachubę wchodzi akurat Polska, przede wszystkim chodzi o Androida oraz Windows Phone.

I naturalnie Apple. Jednakowoż warto w tym tekście przede wszystkim skupić na Windows Phone. Chociaż są w Polsce popularniejsze systemy mobilne, nie można tak jakby zapominać jak bardzo istotne jest to by trafić w rynkową niszę!

smartphony

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko opanować na dobrym poziomie projektowanie aplikacji mobilnych – szczególnie, że dosyć w wielu przypadkach rzeczywistość jest taka, iż jakiś programista myśli, że jest wymiataczem, na spokojnie mógłby nawet programować w Facebooku, lecz co do czego przyjdzie, to w sumie na swoje nieszczęście nie może przesadnie zachwycić. A więc nikt nie powiedział, że definitywnie każdy człowiek może projektować aplikacje mobilne na odpowiednim poziomie, ale oczywiście trzeba się bardzo starać, a być może wreszcie osiągniemy całkiem spory sukces (projektowanie aplikacji mobilnych – tak to wygląda w praktyce).

Dużo na temat tego jak wziąć się za choćby tworzenie aplikacji na windows phone mamy okazję poznać na różnego rodzaju forach. Głównie rozchodzi się o anglojęzyczne fora. Zasadniczo programiści, nawet ci bardzo standardowi, nie mają najmniejszych kłopotów z językiem angielskim. To nie dziwi, bo na pewno ciężko jest umiejętnie programować bez chociażby dostatecznej znajomości angielskiego. No cóż, język Szekspira jest nadal najbardziej istotnym językiem ze wszystkich. Nawet rosnąca potęga Chin nie jest w stanie tego w żadnym stopniu zmienić.

Więcej: pisanie aplikacji na ios – oferta zaprojektowanie aplikacji to jeszcze nie wszystko – należy stworzyć porządny produkt, to prawda, lecz niesamowicie ważne jest także to, aby doskonale orientować się w jaki sposób reklamować własny produkt. To bardzo częsty kłopot nawet bardzo dobrych programistów: chociaż mają bardzo duży talent, znaczne umiejętności, multum pomysłów, i tak nie bardzo wiedzą jak się wybić. Nierzadko miewają także spore problemy z poprawnymi kontaktami z własnymi klientami. No cóż, bo kto niby powiedział, iż czymś bardzo łatwym i przyjemnym jest bycie programistą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation