W jaki sposób ocalić zalany telefon?

Jakim sposobem uchronić zalany smartfon? Czy sprzęt po kontakcie z wodą możemy włączyć? Jeżeli smartfon wpadnie do wody, nie oznacza to od razu, że jest do wyrzucenia. Parę mądrych kroków może uratować twojego smartfona. Nawet gdy został wyprany w pralce razem z twymi jeansami.

Urządzenia

Autor: LeanForward lf
Źródło: http://www.flickr.com
Ile razy już słuchałem o komórce, która zamiast w kieszeni ląduje w klozecie… . Zatopienie smartfona czy innego sprzętu elektronicznego (zatopiona klawiatura w tablecie, głośniki albo monitor), są ogromnie częstym wypadkiem. Dodajmy jeszcze, iż bardzo przykrym. Nosimy przy sobie coraz to bardziej kosztowne smartfony. Te jednakże niezmiennie narażone są na destrukcyjne działanie wody. A niekorzystny może być – bez odpowiedniej ochrony – nawet bardziej natężony deszcz. Co uczynić w takim razie? (Elementy elektroniczne w sklepie mselektronik) Główna wytyczna nie będzie nowatorska, to znaczy – nie panikować. W podobnej chwili to najgorsze, co możemy zrobić. Pomimo, iż kontakt telefonu z płynem jest dla niego szkodliwy, jeszcze nie wszystko stracone. Pomału oraz sprawnie należy ulokować komórkę w suchym punkcie. Równie zła w tej chwili będzie bierność jak też załamywanie rąk. Jedyna alternatywa jaką masz, to droga wymiana. Warto zatem działać, ponieważ w takowym wypadku nie będzie już nic do stracenia. Nie zastanawiaj się nazbyt długo. Niezwykle ważne będzie prędkie i konkretne postępowanie. Elementy elektroniczne są nadzwyczaj wrażliwe na wilgoć (osuszacze powietrza) (sklep zasada to – nie próbować włączać jak też ładować zamoczonego smartfona. Teraz przechodzimy do rozdzielenia użytkowników na posiadaczy „ekscentrycznych cacuszek” i „zwyczajnych telefonów”. (te ostatnie prościej „rozebrać”) Następny etap to bowiem możliwie jak najszybsze wydobycie baterii. Szybkie odłączenie energii pozwala ustrzec się następnych ciężkich awarii. Najlepiej wyjąć też kartę sim a także kartę pamięci. W tej chwili przechodzimy do „gwoździa programu”, czyli ryżu.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie zajmujący polecany serwis (https://gmsystem.pl/blog/jakie-rozwiazanie-jest-mi-potrzebne-pdm-czy-plm/).

O ile nie masz akurat przynajmniej dwóch szklanek owego towaru, warto w tej chwili przejść się do marketu.

klik

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Przez te parę minut, w których sprzęt jest już wyłączony, nic więcej się mu nie stanie. Gdy już wyekwipujesz się w odpowiednie komponenty kulinarne, znajdź sporą miskę bądź plastykowy pojemnik kuchenny, (dobrze aby posiadał przykrywkę). Wsyp do niego tyle ryżu, żeby w środku pomieścił się jeszcze smartfon, przykrywka i bateria. Pomieść komponenty w środku i zamknij całość, najodpowiedniej na 24 godziny (poniektórzy zalecają zostawić wszystko w środku nawet na trzy dni).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation