Jak odpowiednio zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Magazynowanie danych w chmurze staje się dzisiaj niezwykle popularne, jednakże jeżeli decydujemy się na takie wyjście, niewątpliwie musimy dowiedzieć się jakim sposobem można zabezpieczyć dane w chmurze. Rzecz jasna musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w Internecie nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu zdoła zostać upublicznione, nawet jeżeli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć czy też filmów. Naprawdę istotne rzeczy, znaczące dokumenty czy intymne fotografie musimy więc trzymać z dala od Internetu.

dane w chmurze

Źródło: http://pl.sii.eu/pl/
Aby porządnie zabezpieczyć dane (zobacz odnośnik do serwisu) w chmurze, musimy zadbać o wyśmienite hasło. Nie zdoła to być data naszego urodzenia, imię naszego psa czy rocznica związku – sprawdź stronę.

Przechodząc do meritum sprawy – ta proponowana strona (https://www.gohero.pl/kamera-gopro-hero-9-black) przedstawia trochę odmienny punkt widzenia na tę kwestię, niż to jest przedstawione w tekście, który teraz czytasz.

Mnóstwo z tych danych wolno bez trudu znaleźć, przykładowo na Facebooku albo innych portalach społecznościowych tego typu. Mało tego zażyłe nam osoby mogą bezproblemowo wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Powinno się wybrać złożone, uciążliwe do zgadnięcia hasło, które będzie składać się z wielkich i niewielkich liter i liczb. Jeśli mamy problemy z zapamiętywaniem tego typu haseł, zdołamy zanotować sobie je na karteczce oraz trzymać w domu – przykładowo w teczce, w jakiej posiadamy każde istotne dokumenty.

dane w chmurze

Źródło: cloudia.pl
Pomnijmy też o tym, by nie używać jednego, takiego samego hasła do przeróżnych rzeczy, przykładowo banku, poczty mailowej czy też zasobów, w jakich trzymamy dane w chmurze. Zawsze skorzystajmy również ze przetestowanych dostawców, niech nie skusi nas mała, ciekawa cena. Korzystając z usług, oferowanych poprzez marki w Necie, warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, renomę czy opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to darmowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, która poświęcona jest do serwerowych zastosowań. Po instalacji ubuntu server wolno skorzystać z pakietów stron WWW, baz danych, i także serwera e mail oraz wielu innych – . Ubuntu Server wydawany jest systematycznie co dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation