Jak w ciągu ostatniego czasu rozrósł się rynek elektronicznych gadżetów, z jakich powodów cieszą się one taką popularnością.

Aktualnie coraz częściej ludzie otaczają się najróżniejszymi gadżetami elektronicznymi. To co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu można było obejrzeć tylko na sali kinowej dziś jest rzeczywistością. Rzeczywistością, którą można kupić w niejednym sklepie i to za naprawdę nieduże kwoty.

kamera, mała kamera,

Autor: Sinchen.Lin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko dzięki ogromnemu skokowi technologicznemu, jaki się dokonał w elektronice. Urządzenia są obecnie coraz oszczędniejsze i mniejsze, a przez ich masową produkcję znacząco zmniejszyły się ceny, stając się tym samym dostępne dla przeciętnego klienta. Przykładowo w dużym stopniu rozrósł się rynek szpiegowskich akcesoriów. Obecnie niewielkie, cyfrowe podsłuchy albo dyktafony to koszt około stu złotych, a za kilka razy więcej dostać już można naprawdę wypasiony zestaw, łącznie z kamerami i rejestratorem z podsłuchem. Tu bardzo dobrze widać możliwości miniaturyzacji, bo takie urządzenia można ukrywać praktycznie wszędzie. Dzięki temu można zabrać ze sobą podsłuch lub rejestrator i nagrać wszystko bez ryzyka, że ktoś się o tym dowie. Tak samo duży technologiczny postęp wystąpił jeśli chodzi o rejestrację obrazu. Jakiś czas temu kamery kamery detektywistyczne były ciężkie, nieporęczne i potrzebowały magnetycznych taśm. Obecnie nie ma żadnych problemów, aby kupić urządzenie które ma kilka centymetrów wielkości, a film umieszczony zostanie na niewielkiej karcie pamięci. Znacznie rozszerzyło się ich wykorzystanie, lecz to też wynika z bardzo dużej dostępności tych sprzętów.

videorejestrator

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład w coraz większej liczbie samochodów pojawia się w ostatnim czasie kamera do samochodu, za jej pomocą nagrywany jest widok z przodu pojazdu, aby w razie potrzeby mieć nagrane jakieś nieprzewidziane zdarzenie. Natomiast jeśli ktoś zechce uwiecznić swoje przygody na przykład na nartach albo żaglówce, to idealnym rozwiązaniem może dla niego być kamera sportowa. Kamery również są obecnie niezwykle wytrzymałe, odporne na wodę, piasek i temperatury, więc za ich pomocą rejestrować można nawet najbardziej szalone wyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation