Jakie możliwości mamy obecnie, gdy chodzi o amatorskie kręcenie video dotyczące sportu ? Który sprzęt będzie wart zainteresowania?

Osoby chcące nagrywać swoje wyczyny sportowe, muszą używać sprzętu, który pozwoli im na uzyskanie dobrego jakościowo obrazu w bardzo niełatwych warunkach. Nagrywanie normalną kamerą, która będzie w stałym ruchu, da słabe wyniki.

koncert

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego używa się trochę innego, bardziej zaawansowanego sprzętu.
Smartfon HTC Rhyme i akcesoria

Autor: HTC
Źródło: HTC
Na polskim kamery sportowe już od pewnego okresu cieszą się sporą popularnością. Wyprodukowano całkiem sporo typów, jakie będą warte uwagi. Gdy pragniemy kupić sprzęt niezłej jakości, to trzeba zwrócić uwagę na jakość jak największą rozdzielczość obrazu, ale również na jakość nagrywania dźwięku. Pamiętajmy, iż nie zawsze to pójdzie ze sobą w parze. Niewielkie rozmiary z pewnością są dużym plusem, a to dlatego, że kamerka nie jest dodatkowym ciężarem. Z kolei surowce, z których została wyprodukowana, muszą być bardzo wytrzymałe. Urządzenie musi być w stanie wytrzymać ewentualny upadek i różnorakiego typu drgania. http://www.gohero.pl/dji-phantom-3-advanced
Od czasu, kiedy drony zjawiły się na rynku, to wzbudziły bardzo duże zainteresowanie swoimi możliwościami. W zasadzie to zainteresowanie wcale nie słabnie, lecz stale jest podsycane coraz mocniej udoskonalonymi typami modeli, które wchodzą na rynek. Przykładem jest DJI Phantom 3, jaki jest Dronem o naprawdę małych wymiarach.
Mimo tego, potrafi udźwignąć sportową kamerę, którą możemy filmować z powietrza jak na przykład jakieś sportowe zawody. Taki nowy model ma lepszą orientację w okolicy niż jego poprzednicy.

Dron ten idealnie porusza się również w pomieszczeniach zamkniętych, gdyż posiada wbudowane dodatkowe kamery, jakie umożliwiają na uzyskanie obrazu z tego, co wydarza się wokoło nas. Oprócz tego, czas lotu podniósł się do dwudziestu trzech minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation