Jaką nazwę wybrać dla sklepu internetowego?

Korzystanie z rozmaitych witryn WWW stało się codziennym życiem sporej liczby osób. Zasadniczo dostęp do sieci ma obecnie coraz więcej ludzi. Wśród witryn w Internecie obecnie niezwykle istotną pozycję zajmują sklepy internetowe.

Error

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardzo różne, na przykład z tej racji, że część z nich obejmuje wyłącznie jeden rodzaj wyrobów, inne natomiast posiadają produkty z rozmaitych dziedzin. To, co je łączy to znaczna dawka komfortu dla użytkownika, który kupione produkty może otrzymać do domu.

Jednym z najważniejszych elementów takich sklepów jest witryna internetowa, z wykorzystaniem której ludzie kupują konkretne towary. Jest szereg wymagań, które ta strona musi spełniać. Bardzo ważna jest na przykład czytelność i łatwość w poruszaniu się po stronie. Jednak podstawową rzeczą, na którą patrzy się podczas obcowania z danym sklepem, jest jego nazwa. Dlatego tak istotne jest, by nazwa ta była możliwie dobrze się kojarząca, a do tego prosta do zapamiętania, jak chociażby nazwa sklepu Przede wszystkim dobrze jest, o ile nazwa sklepu znajduje się w jego domenie internetowej.

Nazwy określające branżę

Informatycy

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłem wdrażanym przez większą część posiadaczy sklepów internetowych jest nadawanie tym sklepom nazw świadczących o branży, w której funkcjonują. Przykładem jest nazwa która od początku nie pozostawia wątpliwości, że jest to internetowa perfumeria. Tego typu nazwy są niejednokrotnie łatwe do wymyślenia, a im są mniej skomplikowane, tym lepiej, gdyż odbiorca takie proste nazwy szybciej zapamięta. Ciekawych informacji w tym temacie możesz dowiedzieć się stąd: . Z tego powodu najkorzystniej jest nie stosować w domenach żadnych nadprogramowych symboli, na przykład cyfr. Z kolei stosunkowo często występują domeny z kreską, przykładem jest

Nazwy składające się z wielu członów

Jedną z metod nazywania sklepów internetowych jest również nadawanie im nazw składających się z paru członów. Nierzadko w nazwach takich można znaleźć elementy podpowiadające branżę, może się tam znaleźć także przykładowo człon wskazujący na miasto, w jakim określony sklep ma siedzibę. Przykładem jest tutaj sklep oferujący głównie telefony komórkowe i pozostałe tego typu urządzenia. Sklepów z takimi nazwami również aktualnie jest bardzo dużo. Na temat przykładowych nazw przytoczonych w tekście można przeczytać tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation