Kilka podstawowych informacji na temat procesorów stosowanych w komputerach, które obecnie się sprzedaje.

Jednym z najważniejszych elementów każdego komputera jest procesor, to właśnie od niego zależy wydajność całego urządzenia i jego moc obliczeniowa. Na tym rynku ostro konkurują obecnie dwaj producenci, czyli AMD i INTEL, jakie co chwilę proponują klientom coraz to nowe układy.

wycieraczki samochodowe

Aktualnie jest ich taka ilość, że przeciętny użytkownik musiałby spędzić sporo czasu, żeby odnaleźć się w tym wszystkim. Dlatego też najczęściej osoby kupujące komputery będą się zdawać na pomoc doświadczonego sprzedawcy, choć podstawową wiedzę warto jednak posiadać. Obecnie najprostsze są procesory z rodziny Celeron, jakich przedstawicielem jest na przykład intel j1900. Dużo korzystniej pod względem wydajności i mocy obliczeniowej przedstawia się seria I, tu bardzo popularnym i chętnie kupowanym modelem jest intel i5-5200u
Nowoczesna architektura i wyśrubowane parametry powodują, że ta rodzina procesorów doskonale sprawdzi się w dużej ilości zastosowań, przy jednocześnie dość atrakcyjnej cenie. Z pewnością jego zalety będą doceniać użytkownicy biurowego sprzętu, lecz również i gracze nie będą musieli narzekać. Jeżeli komuś to nie wystarczy, to może jeszcze dalej iść i wybrać na przykład układ z kolejnej serii intel i7-4510u (zobacz stronę). Komputer opierający na tym procesorze da już faktycznie spore możliwości, szczególnie z dobrą grafiką i sporą ilością pamięci.

Rzecz jasna możliwości nie będą się na tym kończyć, więc dla najbardziej wymagających graczy będzie również dostępny intel i7-5960x, zapewniający rewelacyjne osiągi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation