Tworzenie witryn www

Sieć internetowa jest dostępna w zasadzie w każdym miejscu. W biurach i domach niewiele osób nie ma obecnie dostępu do internetu, także operatorzy komórkowi w swoich taryfach coraz częściej uwzględniają pakiety internetowe.

Coraz większa powszechność mobilnych sprzętów, na przykład takich jak tablety lub smartfony sprawiła, że z możliwości przeglądania internetowych stron korzystać można w dowolnym miejscu. Dzięki tym urządzeniom zmieniło się również podejście do projektowania serwisów internetowych. W przypadku komputerów stacjonarnych oraz laptopów strony są wyświetlane na dużym ekranie o większych rozdzielczościach.

Nie wahaj się i sprawdź zawarte tu uwagi na nasz temat (https://magazynauto.pl/uzywane/najlepsze-auta-uzywane-za-20-tys-zl,aid,570). To z pewnością będą godne Twojej uwagi informacje – zwyczajnie kliknij tutaj.

Jednak na niewielkim ekranie tabletu takie – Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=230]strony zbyt dobrze się nie prezentują, a dodatkowo ładują się przez długi czas. Dlatego też wraz z rozpowszechnieniem urządzeń przenośnych sporo portali zdecydowało się uruchomić mobilne stroje, to znaczy wersje przeznaczone do oglądania na tych właśnie małych ekranach.

Wersje stron na tablety oraz smartfony zmodyfikowały również podejście do realizacji internetowych serwisów. Tworzenie stron mobilnych wymaga od programistów całkowicie odmiennego podejścia niż przy tradycyjnych stronach www, i niekiedy mogą to być dwa zupełnie odmienne produkty. W przypadku wersji mobilnej najważniejsza powinna być lekkość i mała objętość.

Resztę na

Zyskuje się to przez zmniejszenie ilości fotografii, uproszczenie stylów i optymalizację szybkości wyświetlania. Zupełnie innego podejścia będzie także wymagać nawigacja w serwisie, w przypadku ekranów dotykowych sterowanie będzie się odbywać przy pomocy palców i mobilne serwisy powinny być przystosowane do tego. Dlatego też jest tak dużo rozbieżności między wersjami mobilną i tradycyjną danego serwisu, a ludzie którzy narzekają na to, że są one różne muszą zdać sobie sprawę, z czego się to wszystko bierze. Kolejnym poziomem rozwoju licznych internetowych serwisów jest tworzenie aplikacji mobilnych rozszerzających typowe możliwości, jakie oferuje przeglądarka. Tego typu tworzenie aplikacji internetowych zainstalować można na swoich smartfonach czy tabletach i korzystać ze znacznie większej liczby funkcji, niż podczas korzystania z przeglądarki.

Napisał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation