Właściwie zrealizowana ocena pracownika – zwiększenie efektywności

Istnieje wiele metod, z jakich szefowie korzystają aby ocenić naszą pracę. Trzeba tylko je dopasować do potrzeb owych organizacji, tak aby ocena była wiarygodną uwagą która mówi o wynikach w pracy zatrudnionych osób.

Można przeprowadzić ranking, zwłaszcza gdy nasi koledzy w pracy mają podobne obowiązki do naszych. Szef może także przyznawać nam punkty, dokonać opisowej oceny naszych postępów, jak również zezwolić na przeprowadzenie samooceny w zależności od uzgodnionych w firmie zasad.

Akceptowaną od dłuższego czasu metodą przeprowadzania rozmów rocznych jest ocena 360 stopni, która opiera się na gromadzeniu informacji o naszej pracy od kilku osób, które z nami współpracują.

ocena pracowników

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Od kolegów, klientów czy bezpośrednich przełożonych. Prawda, każda z wskazanych osób będzie miała o nas inne zdanie. Dzięki tej metodzie mamy rozeznanie, jak postrzegają nas współpracownicy w firmie, po czym dostajemy informacje zwrotną o tym, na jakich płaszczyznach powinniśmy się lepiej wykazać, jakie są nasze mocne strony i tzw. ukryte mocne strony. Wiadomości te są poufne, więc nigdy nie dowiemy się jakie zdanie o nas i naszej pracy ma kolega z działu (oczywiście zasada działa też w drugą stronę).Wdrażając ten system oceny, szef widzi, czy nasze zachowania są zgodne z jego oczekiwaniami i wartościami firmy, czy w zespole pojawiły się problemy, które należy rozwiązać, czy też jakie zdanie mają o nas klienci.

Reasumując: czy ocena pracownicza to przykra konieczność dla kadry czy też służąca poprawie naszej pracy, szczera wymiana zdań z szefem? – więcej informacji na stronie . Znaczna część specjalistów sądzi, iż dobrze przeprowadzona ocena roczna może dać dużo profitów zarówno firmie, jak również jej zespołowi.

Potrzebny będzie Ci link referencyjny (www.kikom.pl/), który będzie zawierał sporo rzetelnych informacji? Namawiamy zatem do naszej nowej witryny.

To idealny czas na ocenę i wzięcie pod uwagę wymagań pracownika.

Najbardziej odpowiedni do planowania dalszej polityki działań dla poszczególnych pracowników a także propozycji odnoszących się do np. potrzebnych im szkoleń, dalszej drogi rozwoju czy ścieżki kariery. Wbrew pozorom i w biznesie zalecana jest metoda kija i marchewki – mobilizacja do działań, oraz uzasadniona krytyka, która sprawi, że podwładni nabiorą zapału do dalszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation