Postęp technologiczny jeszcze nigdy nie był tak błyskawiczny? Czy mamy powody do zadowolenia, a może do obawy?

Wkroczyliśmy już chyba w etap prawdziwego rozkwitu technologii. Co to oznacza? Technologia odbierana jako twórczość wielkich korporacji, tajnych planów, do których zwykli śmiertelnicy nie mają wstępu spotyka się tu z twórczością oddolną, czego najlepszym przykładem jest wymyślanie aplikacji. Jeszcze nigdy bowiem w historii nie było tego typu możliwości w dziedzinie rozwoju swoich umiejętności programistycznych. W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do dyspozycji narzędzia dla każdego i konkretne platformy, jest to jak najbardziej możliwe.

aplikacje na telefon
Sceptycy powiedzą, że jest to i tak tylko nagroda pocieszenia, bo Ci co kreują wielkie platformy programistyczne i inne tego typu miejsca tak naprawdę i tak wszystko kontrolują. Może i jest w tym dużo słuszności, przecież i Google, i Apple i Microsoft mają swoje aplikacje. Można więc tworzyć aplikacje na IOS, możemy projektować aplikacje na Windows phone jak lub terminal mobilny na Androida, niemniej istnieją oddolne inicjatywy, za którymi nie stoją wcale wielkie korporacje, ale pojedyncze osoby. Weźmy na przykład taki Facebook, założony przez studenta.

Co prawda, to nie było rewolucyjne odkrycie, gdyż już wcześniej istniały dość podobne platformy społecznościowe, jednocześnie założyciel Facebooka ucząc się na błędach poprzedników, odpowiednio wprowadził nowe, innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają trwanie tej platformy w dość niezłej kondycji. To jednakże tylko jeden z przykładów, przecież większość wielkich korporacji powstawała od jednej, dwóch osób. Na tym właśnie polega wspaniałość czasów, w jakich przyszło nam żyć.

aplikacje na telefon

Czasów oczywiście groźnych, bo nie jest jasne, co przyniesie tak szybki rozwój technologii, ale też pełnej wolności dla ludzi, którzy są zdolni i mają pomysł, żeby stworzyć coś niesamowitego. Wielu z nas tego nie docenia mówiąc, iż jest ciężko, jednak zobaczmy, ile niezależności daje choćby największy wynalazek naszych czasów – Internet.

Kiedyś nie mieliśmy tak wiele szans rozwoju, byliśmy skazani na konkretne rozwiązania, jedyne, które możemy mieć. Obecnie oczywiście Internet to również przestrzeń, gdzie spotkać można tyle samo okrutnego, co dobrego, jednakowoż nie możemy zaprzeczyć, że odpowiada on za rewolucję każdej sfery życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation