Z jakich powodów obiektywy firmy Sigma zdobywają taką popularność wśród profesjonalnych i amatorskich fotografów.

Każdy producent profesjonalnych aparatów posiada w swojej ofercie szereg obiektywów o różnych zastosowaniach. Na rynku swoje produkty sprzedają także niezależni producenci, często mający sprzęt znacznie gorszej jakości. Lecz od kilku lat znacząco zaczęła się wyróżniać wśród nich firma Sigma.

Ten japoński producent do niedawna jeszcze traktowany był jako druga liga sprzętu.

Zaciekawiły Cię myśli opracowane w naszym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Zatem namawiamy do nowej witryny – naciśnij tu zarządzanie dokumentacją i przeloguj się tam.

Jednak szereg niezwykle udanych modeli, dorównujących albo nawet przewyższających konkurentów sprawił, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Aktualnie z nich korzystają nie tylko zwykli amatorzy, lecz również zawodowi fotografowie, a ogromnym plusem będą konkurencyjne ceny. Obiektywy tego producenta kosztują zazwyczaj kilkanaście procent mniej niż dedykowane obiektywy producentów aparatów, więc jest zupełnie zrozumiałe, że cieszą się takim zainteresowaniem. Sigma sukcesywnie wypuszcza na sklepowe półki coraz to nowe konstrukcje, niekiedy znacznie przekraczając to, co proponują konkurenci, na przykład jej ostatni obiektyw szerokokątny posiada rzeczywiście bardzo dobre parametry. Przekonaj się na stronie z obiektywami szerokokątnymi.

Obiektyw szerokokątny

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne recenzje wśród fotografów zbiera również zaawansowany obiektyw sigma 50mm f1.4, zresztą doskonale świadczą o tym niezliczone nagrody, które zostały zdobyte do tego czasu. Wielu fotografów twierdzi, że jest to najlepszy obiektyw, jaki został do tej pory wyprodukowany w rodzinie obiektywów stałoogniskowych, i to zarówno pośród amatorów, jak również zawodowców. Projektanci zastosowali w nim bardzo zaawansowaną konstrukcję i soczewki wysokiej jakości, dzięki czemu otrzymano bardzo dobrą ostrość obrazu. Ten model obiektywu ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w fotografii portretowej i krajobrazowej, ale dzięki przysłonie można go również w powodzeniem stosować w miejscach o słabszym oświetleniu. Sprawdź link. Producent również postawił na wygodę użytkowania, czego przejawem jest bardzo cichy a równocześnie szybki silniczek sterujący pracą soczewek. Dodatkowo konstrukcja urządzenia jest bardzo wytrzymała i solidna, gwarantująca komfortową pracę bez względu na warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation