Marketing automation – nowoczesny patent na zwiększenie sprzedaży firmy.

Ciężko sobie teraz wyobrazić firmę funkcjonującą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dana firma funkcjonuje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi także zaistnieć online, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo zaistnienie w internecie bardzo mało oznacza. Niezbędne jest posiadanie wiedzy oraz instrumentów pozwalających na uzyskiwanie korzyści z tego istnienia. Narzędzia te dostarcza nam tzw. automatyzacja marketingu.

Automatyzacja marketingu

Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na przeprowadzaniu działań marketingowych przy użyciu specjalistycznych programów. Ich głównym celem jest wzrost sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie funkcjonujące jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć przyrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in. monitoring i analizę userów korzystających z firmowej strony www, segmentację konsumentów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca pracy.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne oprogramowanie pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne skierowanie marketingu na daną grupę docelową. Dobre efekty notuje się w przypadku tworzenia baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku działań marketingowych przeprowadzanych po omacku. automatyzacja testów to świetny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Następnym ogromnym plusem programów z branży marketing automation jest ich bezproblemowa integrowalność z innymi systemami funkcjonującymi w firmie. Mowa tu w większości o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation