Jak obecnie wygląda rynek dronów, gdzie te maszyny są dzisiaj używane.

Sterowane latające urządzenia znane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z tego, co oferują korzystało przede wszystkim wojsko. Jednak bardzo dynamiczny rozwój techniki spowodował, że kilka lat temu sklepy zostały wprost zalane niewielkimi statkami powietrznymi. Dzisiaj najtańsze drony można już kupić za kilkadziesiąt złotych. W tej cenie otrzyma się niewielką zabawkę, jaka też jedynie do takich celów będzie służyć. W cenie kilkuset złotych kupi się już drona, jaki będzie posiadał niedużą kamerę czy aparat, lecz dalej będą to wykorzystania raczej amatorskie.

Kolejną półką jakościową są drony do zastosowań profesjonalnych. Ceny takich urządzeń będą się zaczynać od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, lecz w tej kwocie dostanie się urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional kosztuje w okolicach sześciu tysięcy, ale w zestawie otrzymuje się nie tylko świetne jakościowo latające urządzenie, ale dodatkowo zaawansowaną kamerę która będzie nagrywać w wysokiej rozdzielczości, porównaj pod adresem: więcej info.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

O wojskowym przeznaczeniu dronów wiadomo od bardzo dawna, ale sprzęty te coraz bardziej zyskują renomę pośród cywilów. Intensywnie korzysta z nich przemysł, drony doskonale się sprawdzają do kontrolowania niedostępnych obszarów czy też pilnowania posesji. Również środowiska naukowe bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.

Urządzenia te mogą monitorować populację zwierząt, badają zanieczyszczenia powietrza czy zajmują się tworzeniem map, docierając do miejsc, do jakich normalnie byłoby bardzo trudno dojść. Kolejne zastosowanie dronów to przemysł (przekonaj się jakim sposobem działa rfid) filmowy, fotograficzny i dziennikarski. Dronów używają zawodowcy pracujący w dużych koncernach medialnych, ale również coraz więcej niewielkich firm zajmujących się fotografią. Dobrego drona można kupić już za kilka tysięcy złotych, a jego użycie może znacząco poszerzyć ofertę takiego fotografa. Filmowanie z powietrza będzie się obecnie pojawiać w ofercie większości takich firm, i wszystko wskazuje na to, że popularność tej metody będzie cały czas rosła -> .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation