Na czym polega popularność niektórych portali internetowych?

Projektowanie portali internetowych, które przynoszą oczekiwane rezultaty, wymaga sporej wiedzy. Od pewnego czasu sporo się mówi o funkcjonalności serwisów www, ponieważ biedawno powstałe strony, nie rzadko bywają jej pozbawione.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Funkcjonalność portali internetowych, to w Polsce całkiem świeży, ale dynamicznie pogłębiający się temat. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności stworzenia funkcjonalnych i łatwych w obsłudze serwisów internetowych. Odpowiednie proporcje i koncentracja się na najważniejszych sprawach jest sekretem do portalu generującego zyski.

Strona główna jest pierwszą i często ostatnią możliwością przyciągnięcia uwagi użytkownika. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Korzyści płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej pierwszej strony, wychodzą poza dochód osiągany za pośrednictwem internetu.

Te zamieszczone tu wpisy z serwisu (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Inwerter-trojfazowy-4000-TL3-S-GROWATT/31789) zaspokoją Twoją ciekawość, jeśli rozpatrywana w tym artykule sprawa bardzo Cię zaabsorbowała.

Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Prawidłowo zaprojektowana strona główna, musi obejmować takie składniki jak: logotyp, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Nawigacja na stronie www, to niezwykle ważny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, co pragną znaleźć w serwisie. Obszary nawigacyjne powinny znajdować się w dostrzegalnych miejscach. Użytkownicy intuicyjnie poszukują menu, zazwyczaj na górze i po lewej stronie. Poza tym, menu powinno mieć prawidłową kolejność i hierarchię oraz czytelną czcionkę.

Kreowaniem profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli dobrze prosperującego portalu, najlepiej udać się do podobnej agencji. Poprawa funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia poruszania się po serwisie, zwiększenia zadowolenia użytkowników, zwiększenia ruchu na stronach oraz wzrostu zaufania do serwisu i firm z nim współpracujących.

Sprawdź też jak zoptymalizować stronę na Presta Shop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*

Post Navigation